AÖF ŞİFREMİ UNUTTUM

0
757

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) Şifremi Unuttum yazımızda şifresini unutan AÖF öğrencilerine Öğrenci Otomasyonu şifrelerini nasıl yenileyeceklerini adım adım resimler eşliğinde anlatmaya çalışacağız.

AÖF Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Aşağıda görseller eşliğinde adım adım anlatacağımız yöntemi uygulayarak AÖF Öğrenci Otomasyonu şifrenizi kolayca yenileyebilirsiniz.

1.Adım: İlk olarak AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) web sayfasını açıyoruz. Buraya tıklayarak AÖF web sayfasına ulaşabilirsiniz. “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” kısmına tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza gelen ekranda “Öğrenci Otomasyonu” seçeneğine tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Şimdi açılan “Oturum Açma” ekranında “Şifremi unuttum” seçeneğine tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Karşımıza gelen Şifre Hatırlatma ekranında belirtildiği gibi şifre hatırlatma hizmetinden yararlanabilmek için boş bırakılan alana T.C. Kimlik Numaramızı yazarak “Devam Et” tuşuna tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Şimdi karşımıza Şifre Hatırlatma Telefon No ekranı gelecek. Bu ekranda adımız ve sisteme kayıtlı olan telefon numaramızın bazı rakamlarını göreceğiz. Eğer burada belirtilen telefon numarasını kullanıyorsak “EVET, güvenlik kodu ve şifre yukarıdaki numaraya gönderilsin” seçeneğini işaretleyip, “Devam Et” tuşuna tıklıyoruz. Bu ekranda belirtilen cep telefonu numarasını kullanmıyorsak, 6.Adım yerine AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) Şifremi Unuttum 2.Yol başlığından devam ediyoruz.

aof-sifremi-unuttum-5

6.Adım: Bu adımda telefonumuza güvenlik kodunun gönderildiği mesajını alıyoruz. “OK” tuşuna tıkladığımızda mesaj alarak gönderilen güvenlik kodunu yazabilmek için 10 dakikamız olacaktır.

aof-sifremi-unuttum-6

7.Adım: Bu ekranda 10 dakikadan geriye sayan bir kronometre görüyoruz. Süre sıfırlanmadan cep telefonumuza sms olarak gönderilen güvenlik kodunu boş bırakılan alana yazıp “Şifre Gönder” tuşuna tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-7

8.Adım: Son olarak şifremizin telefonumuza gönderildiğini belirten ekranı görüyoruz. Bu şifreyi kullanarak AÖF Öğrenci Otomasyonu Sistemine giriş yapabiliriz. Sisteme giriş yaptıktan sonra unutmayacağımız bir şekilde şifremizi yenileyebiliriz.

aof-sifremi-unuttum-8

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) Şifremi Unuttum 2.Yol

1.Adım: Yukarıda anlatılanları uygulayarak 5.Adıma kadar geldik, fakat 5.Adımda belirtilen ve AÖF Sisteminde kayıtlı olan telefon numarasını kullanmıyorsak “HAYIR, yukarıdaki numarayı kullanmıyorum” seçeneğini işaretleyip, “Devam Et” tuşuna tıklıyoruz.

aof-sifremi-unuttum-9

2.Adım: Bu ekranda aşağıda gördüğünüz gibi Bize en yakın AÖF bürosundan yeni şifre alabileceğimiz, cep telefonu numaramızı güncelleyebileceğimiz 444 10 26 nolu telefonu arayarak bilgi alabileceğimiz yazıyor.

aof-sifremi-unuttum-10

Umarız AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) şifremi unuttum yazımızda siz değerli öğrencilere yardımcı olabilmişizdir. sifremiunuttum.org olarak sizlere iyi çalışmalar diliyoruz.

CEVAP VER