Foursquare Şifremi Unuttum

0
478

Foursquare şifremi unuttum yazımızda Foursquare şifrenizi unutmanız durumunda yapmanız gerekenleri en sade şekilde anlatmaya çalışacağız. Yapmanız gereken işlemlere geçmeden önce Foursquare uygulaması hakkında biraz bilgi paylaşalım. Öncelikle Foursquare uygulamasını kullanabilmek için yazılımı akıllı telefonumuza (veya tabletimize) kurmamız gerekiyor. Foursquare uygulaması GPS teknolojisinden yararlanarak bulunduğumuz konumu sosyal ağ üzerinden işaretlememizi sağlıyor. Foursquare uygulamasının genel olarak amacı kişilerin gittikleri restoran, kafe, eğlence merkezleri ve sosyal mekânları arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlarmaktır. Foursquare uygulamasını 2009 yılında Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai kurmuştur. Foursquare yazılımının Android, Ios, Windows gibi birçok işletim sistemine uygun sürümü mevcuttur. Foursquare uygulaması kullanıcıları için eğlenceli olduğu gibi işletmeler için de ücretsiz reklam yapma imkanı sağlamaktadır. Biz kullanıcılara da yeni mekanlar ve eğlence alanları keşfetme olanağı sağlamaktadır.

Foursquare Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Artık Foursquare şifrenizi unutmanız durumunda yapmanız gerekenleri adım adım resimler eşliğinde anlattığımız yöntemimize geçebiliriz.

1.Adım: İlk olarak akıllı telefonumuza veya tabletimize indirmiş olduğumuz Foursquare uygulamasını açıyoruz. Görselde görüldüğü gibi ekranın sağ alt köşesinde bulunan “GİRİŞ YAP” alanına tıklıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Açılan ekranda “ŞİFRENİ Mİ UNUTTUN?” yazısına tıklıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Biz yöntemimize E-posta ile devam edeceğimiz için “Epostam ile kaydoldum” seçeneğini tercih ederek bir sonraki adıma geçiyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Foursquare uygulamasına kaydolurken kullandığımız e-posta adresini belirtilen alana yazıyoruz ve gönder düğmesine tıklıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Şimdi karşımıza gelen ekranda e-posta adresimize şifremizi değiştirmek için kullanabileceğimiz bir bağlantı gösterildiği yazıyor. Bağlantıya ulaşabilmek için e-posta adresimizi açıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-5

6.Adım: E-posta adresimizde Gelen Kutusunu açıyoruz. Burada Foursquare tarafından gönderilen “Foursquare şifreni mi unuttun?” konulu maili açıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-6

7.Adım: E-postamızın içeriği aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır. Burada “Şifreni sıfırla” bağlantısına tıklıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-7

8.Adım: Tıkladığımız bağlantı bizi yeni şifre oluşturma ekranına ulaştırıyor. Burada yeni, güçlü ve unutmayacağımız Foursquare şifremizi belirtilen alanlara iki defa yazıp, “Gönder” alanına tıklıyoruz.

foursquare-sifremi-unuttum-8

9.Adım: Son olarak yaptığımız işlemin tamamlandığını artık yeni Foursquare şifremizi oluşturduğumuzu belirten ekranı görüyoruz. Artık Foursquare uygulamasına giriş yaparak kaldığımız yerden devam edebiliriz. sifremiunuttum.org ailesi olarak keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

foursquare-sifremi-unuttum-9

CEVAP VER