Gmail Şifremi (Google Şifremi) Unuttum

0
1950

Gmail şifremi unuttum yazımızla siz değerli sifremiunuttum.org takipçileriyle birlikteyiz. Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusuna yanıt aramadan önce biraz Gmail hakkında bilgi paylaşalım. Gmail Google’ ın biz internet kullanıcılarına sunmuş olduğu ücretsiz bir elektronik posta (e-posta) hizmetidir. Gmail şifremizi kullanarak Google’ın “Tek hesap. Tüm Google” sloganıyla belirttiği gibi tüm Google hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Gmail şifremi unuttum diyen internet kullanıcıları aşağıda resimler eşliğinde adım adım anlatacağımız yöntem ile şifrelerini basit bir şekilde yenileyebilirler.

1.Adım: Gmail şifremizi unutmamız durumunda ilk yapmamız gereken Gmail hesabına giriş yapabileceğimiz  Gmail ana sayfasını açmaktır. Aşağıda ekran görüntüsünü görmektesiniz. Burada Gmail hesabımızda oturum açmak için kullandığımız ve şifresini unutmuş olduğumuz e-posta adresimizi yazıp, ileri butonuna tıklıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza gelen ekranda “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Şimdi Gmail’in bizim için açtığı hesap yardımı sayfasında, resimde gördüğümüz karakterleri doğru bir şekilde yazıp “Devam” butonuna tıklıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Açılan sayfada Gmail bize hatırladığımız son şifremizi sormaktadır. Burada eğer hatırlıyorsanız eski şifrelerinizden birini veya şifrenize yakın hatırlayabildiğiniz bir şeyler yazıp “Devam et” seçeneğine tıklayabilir ya da boş bırakarak “Bilmiyorum” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

gmail-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Açılan sayfada Gmail’e daha önceden kaydettiğimiz ikincil e-posta adresimizi görmekteyiz. Bu hesabımız şifremizi yenilemekte bize yardımcı olacaktır. İkincil e-posta adresimizi onaylıyorsak “Devam” seçeneğine tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-5

6.Adım: Açılan sayfada Gmail’in ikincil e-posta adresimize Gmail hesabımıza tekrar erişim kazanmak için yapmamız gerekenleri içeren bir e-posta gönderdiğini görmekteyiz.

gmail-sifremi-unuttum-6

7.Adım: Şimdi ikincil e-posta adresimize giriş yaparak gelen kutumuza tıklıyoruz. Burada Gmail’in gönderdiği “Google Şifre Yardımı” konulu e-postayı görmekteyiz. E-postayı açıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-7

8.Adım: E-postamızı açtığımızda aşağıda yer alan resimdeki görüntüyle karşılaşacağız. E-postanın içeriğinde belirtildiği gibi şifre sıfırlama işlemini başlatmak için verilen bağlantıya tıklıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-8

9.Adım: Bağlantıya tıkladığımızda aşağıda görülen “Şifrenizi sıfırlayın” ekranı gelmektedir. Burada yeni, güçlü (büyük harf, küçük harf, rakam ve diğer karakterleri içeren) ve unutmayacağımız J şifremizi iki defa yazıyoruz ve “Şifreyi değiştir” butonuna tıklıyoruz.

gmail-sifremi-unuttum-9

10.Adım: Şifrenimizi başarılı bir şekilde yenilediğimzi gösteren aşağıdaki ekranla karşılaşıyoruz. Umarım Gmail şifremi unuttum diyen siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olabilmişizdir.

gmail-sifremi-unuttum-10

CEVAP VER