Hotmail Şifremi Unuttum

18
38718

 

Hotmail şifremi unuttum diyen siz değerli takipçilerimize kullanacağımız yöntemi anlatmadan önce Hotmail hakkında biraz bilgi paylaşalım. Hotmail, Microsoft firmasının biz internet kullanıcılarına sunduğu e-posta hizmetidir. Hotmail kullanımı ücretsizdir. Hotmail kullanıcı ara yüzünü sıklıkla yenilmekte olup ve bu ara yüz kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hotmail, 2013 yılında Outlook ile birleşmiştir. Hotmail biz kullanıcılarına farklı dillerde kullanım seçeneği sunmakla birlikte, 5 GB’lık veri depolama alanı sağlamaktadır.

 Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail şifremi unuttum diyen internet kullanıcıları için yapılması gereken işlemleri adım adım ve resimler eşliğinde anlatacağız:

1.Adım: İlk olarak Hotmail ana sayfası açılır. Açılan Hotmail ana sayfasında “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklanır.

hotmail-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza gelen ekranda bulunan Hotmail’in “Neden oturum açamıyorsunuz” sorusuna “Parolamı unuttum” seçeneği işaretlenerek ileri tuşuna tıklanır.

hotmail-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Şimdi karşımıza Hotmail’in “Hesabınızı kurtarın” ekranı gelmektedir. Burada resimde görüldüğü gibi birinci boş alana şifremi unuttum dediğimiz Hotmail adresimizi yazıyoruz. İkinci boş alana Hotmail’in rastgele gönderdiği doğrulama karakterlerini girip ileri tuşuna tıklıyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Bu adımda “Kimliğinizi doğrulayın” ekranını görmekteyiz. Resimde olduğu gibi Hotmail hesabımızı açarken güvenlik amaçlı kaydettiğimiz ikincil e-posta adresimiz karşımıza gelmektedir. Bu adrese e-posta gönder kısmını seçiyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Bu adımda aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi aynı sayfada “Bu e-posta adresinin size ait olduğunu doğrulamak için gizli bölümü tamamlayıp kodunuzu almak için “Kod gönder” seçeneğine tıklayın” yazısı gelmektedir. Yazıda söylendiği gibi ikincil e-posta adresimizi doğruluyoruz ve “Kod gönder” seçeneğine tıklıyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-5

6.Adım: Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu adımda ikincil e-posta adresimize Hotmail tarafından doğrulama kodu içeren bir e-posta gönderildiğini anlamaktayız.

hotmail-sifremi-unuttum-6

7.Adım: Yeni sekmede ikincil e-postamızı açarak, Microsoft hesap ekibi tarafından gönderilen “Microsoft hesabı parola sıfırlama” konulu e-postayı açıyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-7

8.Adım: E-postamızı açtığımızda Microsoft hesap ekibi tarafından gönderilen doğrulama kodunu göreceğiz.

hotmail-sifremi-unuttum-8

9.Adım: Bu kodu 6.Adımda karşımıza gelen ekrana aşağıdaki gibi yazıyoruz. İleri tuşuna tıklıyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-9

10.Adım: Şimdi “Parolanızı sıfırlayın” ekranını görüyoruz. Görselde de görüldüğü gibi en az 8 karakterden oluşan güçlü ve unutmayacağımız şifremizi iki defa yazıyoruz.

hotmail-sifremi-unuttum-10

11.Adım: Artık Hotmail ekibinin de dediği gibi “Hesabınız kurtarıldı”, şifreniz değiştirildi. Hotmail ana sayfasından e-posta hesabınıza yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Böylece Hotmail şifremi unuttum yazımızın sonuna geldik.

hotmail-sifremi-unuttum-11

18 YORUMLAR

 1. Kurtaracak istediği mail adresini artık kullanmıyorum. Bazı sorular soruyor hemen hemen hiç birini de hatırlamıyorum. 24 saat sonra bilgi verilecektir iletisiniverdi bugün geldi ancaksizi tanıyamadım şeklinde bilgi veriyor başka çaresi yok mudur tüm resmi işlerde bu maili verdim cok kullanıyordum.

  • Merhaba Fatih Bey, öncelikle bu bahsettiğiniz sorular ve eşleştirdiğiniz mail adresi biz kullanıcıların güvenliği için gerekli. Bu durumda bu mail adresini kurtarmanız zor gibi görünüyor.

 2. Merhaba bende mail sifremi unuttum fakat giris yapamiyorum sifremi unuttum yamtigimda maska meil cikiyo bununla iletisime gec diyo fakat o bilgiler bende yok nasil geri ala bilirim

  • Şifresini bildiğiniz ve kullandığınız başka bir mail adresini kullanarak hotmail hesabınızı kurtarabilirsiniz. Hotmail’in şifresini unuttuğunuz hesabın sahibinin siz olduğunuza inanması gerekir.

 3. Ben de unuttum facemin sifresini unuttum almak icin e postamin sifresi lazim ama kimseyle konusmadim e postadan bana soruyo hic bisy yazmiyorum sonra yeterli degil diyor ben nasil alcam cok eski facemi geri alamicammi

 4. Hocam benim bir sorunum var yillar once kullandigim hesabi kurtarmak icin kullandigim baska bir mail adresi yerine telefon numarami kullanmisim o tel numaram kaybedeli yillar oldu yuzden hesabi kurtaramiyorum ne yapmam lazim?

  • Bende bunlardan hiçbiri yok yazan alanı işaretleyip ileri diyelim. Daha sonra hotmail ekibi bizimle ilgili olduğunu düşündüğü bir mail adresini ekrana getirecektir, yada daha kullandığımız herhangi bir mail adresini ilgili alana yazabiliriz. Böylece hesabınızı kurtarabileceğinizi düşünüyorum.

 5. merhaba,
  bu yazınızda yer alan bütün aşamalardan geçtim ancak en son gönderdiğim mail adreslerini ve konu başlıklarını ya da favori kahramanın kim sorularına verdiğim cevaplarımı hatırlayamadım…ikinci adres olarak verdiğim adres işe çok eski iş mailimmiş meğer….Hotmailimde o kadar çok sakladığım şey var ki eski arkadaşlarım, fotoğraflar vs, bunlara bir daha asla ulaşamayacak mıyım…yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim…

CEVAP VER