Instagram Şifremi Unuttum

0
841

instagram şifremi unuttum yazımızda sizlerle birlikteyiz. Resimli anlatımımıza geçmeden önce instagram hakkında kısa bilgi paylaşımında bulunalım. İnstagram uygulaması 2010 yılının Ekim ayında kurulmuştur.  instagram önceleri yalnızca fotoğraf paylaşımı yapabileceğimiz bir sosyal medya uygulaması iken günümüzde ücretsiz bir şekilde fotoğraf ve video paylaşımına imkan sağlamaktadır. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi İnstagram’da da takipte bulunduğunuz arkadaş listeniz bulunmaktadır. Takip ettiğiniz İnstagram kullanıcılarının resim ve videolarına yorumlar yapabilirsiniz. İnstagram hesabınızı Facebook hesabınızla bağlantılı hale getirip paylaşımlarınızın her iki ortamda da yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. İnstagram hesabınızı Facebook hesabınızla bağlantılı hale getirmenin diğer bir avantajı da İnstagram şifremi unuttum demeniz durumunda Facebook hesabınızla İnstagrama giriş yapabilmektesiniz. Biz bu yazımızda İnstagram şifrenizi yenilemeniz için iki farklı yöntemi resimler eşliğinde adım adım açıklayacağız.

Instagram Şifremi Unuttum 1.Yöntem: E-Posta İle Şifre Yenileme

1.Adım: Akıllı telefonumuzdan instagram uygulamasını açıyoruz. Ana ekranda karşımıza çıkan “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmayla ilgili yardım al” kısmına tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza instagram Giriş Yardımı ekranı gelmektedir. Bu ekranda şifre yenileme seçeneğimizi belirliyoruz. Biz e-posta adresimizle İnstagram şifremizi yenileyeceğimiz için “Kullanıcı Adı veya E-posta ile” seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Karşımıza gelen ekranda instagram hesabımızda tanımladığımız e-posta adresimizi yazıyoruz. Sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Karşımıza gelen ekranda E-posta ile yenile seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Şimdi karşımıza E-posta adresimize instagram tarafından bir mail geldiğini gösteren aşağıdaki ekranın gelmesi gerekmektedir.

instagram-sifremi-unuttum-5

6.Adım: Şimdi instagram hesabımızda tanımlı 3.Adımda belirttiğimiz E-posta adresimizi açıyoruz. Gelen kutumuzda instagram tarafından gönderilen  “Şifrenizi Yenileyin” başlıklı maile tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-6

7.Adım: Açtığımız mailde “Şifreyi Yenile” seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-7

8.Adım: Karşımıza gelen ekranda yeni, güçlü ve unutmayacağımız instagram şifremizi iki kez yazıyoruz. Daha sonra “Şifreyi Yenile” seçeneğine tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-89.Adım: İnstagram şifrenizi başarıyla yenilediniz. Şimdi instagrama giriş yapabilir ve takipçilerinize paylaşımlarda bulunabilirsiniz.(Not:Şifre yenileme işleminizi başarıyla tamamladığınıza dair instagram tarafından E-posta adresinize bir mail daha gönderilecektir.)

Instagram Şifremi Unuttum 2.Yöntem: Facebook ile Şifre Yenileme

1.Adım: Akıllı telefonumuzdan instagram uygulamasını açıyoruz. Ana ekranda karşımıza çıkan “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmayla ilgili yardım al” kısmına tıklıyoruz.

instagram-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza instagram Giriş Yardımı ekranı gelmektedir. Bu ekranda şifre yenileme seçeneğimizi belirliyoruz. Biz bu yöntemde Facebook’u kullanarak instagram şifremizi yenileyeceğimiz için “Facebook ile” seçeneğine tıklıyoruz.(Bu işlemi yapabilmemiz için Facebook uygulamamızın açık olması gerekmektedir. Facebook hesabımız açık değilse Facebook giriş ekranına yönlendirileceğiz.)

instagram-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada yeni, güçlü ve unutmayacağımız instagram şifremizi iki kez giriyoruz ve sağ üst köşedeki tik işaretine tıklıyoruz. Böylece instagram şifremizi başarıyla değiştirmiş oluyoruz. Karşımıza instagram hesabımızın ana sayfası açılıyor.

instagram-sifremi-unuttum-9

CEVAP VER