Linkedin Şifremi Unuttum

0
433

Linkedin şifremi unuttum yazımızda sizlere Linkedin şifrenizi unutmanız durumunda yapmanız gerekenleri resimler eşliğinde adım adım anlatmaya çalışacağız. Yapmanız gereken işlemlere geçmeden önce Linkedin uygulaması hakkında biraz bilgi paylaşalım. Linkedin Aralık 2002 tarihinde kurulmuştur. Siteye giriş yapabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir ve kayıt olurken Linkedin tarafından sizi daha iyi tanıyabilmek için “Öğrenci misiniz?”, “İş ünvanı”, “Şirket” gibi  sorular sorulmaktadır. Linkedin sayesinde iş bulabilirsiniz ya da işverenseniz kendinize en uygun çalışanı bulabilirsiniz. Bunun yanında sizinle aynı alanda çalışanlarla iletişim kurabilir ve bilgi alışverişinde bulunabiliriniz. Linkedin tüm bu yönleriyle profesyonel düzeyde çalışan bir sitedir.

Linkedin Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Artık Linkedin şifrenizi unutmanız durumunda yapmanız gerekenleri adım adım resimler halinde anlatacağımız yöntemimize geçebiliriz.

1.Adım: İlk olarak uygulamayı akıllı telefonumuz, tabletimiz ya da bilgisayarımızdan açıyoruz. Bilgisayarımızdan açtığımızda Linkedin anasayfasına gidiyoruz ve resimde de görüldüğü gibi “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklıyoruz.

2.Adım: Açılan sayfada resimde görüldüğü gibi hesabımızı kurtarmak için bizden istenilen bilgileri yazmamız gerekmektedir. Linkedin uygulamasına kayıt olurken hangi kurtarma yöntemini belirlediyseniz onunla devam edebilirsiniz. Biz e-posta adresimizi yazarak hesabımızı kurtarmaya devam edeceğiz. Boş bırakılan alana Linkedin’e kaydolurken kullandığımız e-posta adresimizi yazıyoruz ve “Gönder” seçeneğine tıklıyoruz.

“Gönder” seçeneğine tıkladıktan sonra Linkedin tarafından mail adresimize hesabımızı kurtarmamız için link gönderildiğini belirten aşağıdaki ekranla karşılaşıyoruz ve 3. Adıma geçiyoruz.

3.Adım: Mail adresimizi açıyoruz ve “Gelen Kutusu” na tıklıyoruz. Açılan sayfada aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Linkedin tarafından şifremizi değiştirmek için gönderilmiş “ Şifrenizi yenilemek için gerekli link burada” konulu e-postayı açıyoruz.

4.Adım: Epostamızın içeriği aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır. Bu sayfada şifremizi sıfırlayabilmek için mavi ile yazılmış olan “burayı” bağlantısına tıklıyoruz.

5.Adım: Tıkladığımız bağlantı bizi yeni bir şifre oluşturma sayfasına ulaştıracaktır. Burada yeni, güçlü ve unutmayacağımız Linkedin şifremizi aşağıdaki resimdeki gibi belirtilen alana iki defa yazıp, “Kaydet” seçeneğine tıklıyoruz.

6.Adım: Karşımıza şifre değiştirme işlemimizi başarıyla tamamladığımızı gösteren aşağıdaki ekran gelecektir. Artık Linkedin uygulamasına giriş yapabilirsiniz sifremiunuttum.org ailesi olarak keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

 

CEVAP VER