MHRS Şifremi Unuttum

10
11748

MHRS şifremi unuttum diyen siz değerli internet kullanıcıları, MHRS şifremi unuttum yazımızda resimler eşliğinde adım adım anlattığımız yöntemi uygulayarak kolayca MHRS şifrenizi yenileyebilirsiniz. MHRS şifrenizi unutmanız durumunda uygulamanız gereken yönteme geçmeden önce Sağlık Bakanlığımızın hizmetimize sunduğu MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) hakkında bilgi paylaşımında bulunalım. Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresinden veya telefon ile Alo 182 hattından hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için istenilen hekimlerden randevu alınabilmektedir. Merkezi Hekim Randevu Sisteminin çalışmaya başlamasıyla birlikte hastaların hastanede bekleme süresi ve kuyruklar azalmış, böylece hastaların memnuniyeti ise artmıştır.

MHRS Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

MHRS şifrenizi unutmanız veya ilk kez MHRS şifresi almak istemeniz durumunda aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

1.Adım: İlk olarak Sağlık Bakanlığımızın hizmetimize sunduğu Merkezi Hekim Randevu Sistemi web sayfasını açıyoruz. MHRS web sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. MHRS ana sayfasında “RANDEVU AL” düğmesine tıklıyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Açılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi ekranında sistem bize T.C. Kimlik Numarası ve Parola soruyor. Biz parolamızı unuttuğumuz için “Parolamı Unuttum” düğmesine tıklıyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Karşımıza gelen Parola Hatırlatma ekranında “E-Posta”, “SMS” ve “Geçici Parola” olmak üzere üç farklı parola hatırlatma seçeneği sunulmaktadır. Biz yazımızda “SMS” yöntemi ile şifremizi yenileyeceğiz. “SMS” seçeneğine tıklayıp, belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaramızı ve cep telefonu numaramızı yazıyoruz. “Gönder”  düğmesine tıklıyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Çok kısa bir süre içerisinde aşağıdaki görselde olduğu gibi üye girişi bilgilerimizin telefonumuza başarı ile gönderildiği uyarısını alıyoruz. Telefonumuzu kontrol ettiğimizde parolamızın ALO 182 tarafından gönderildiğini görüyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Artık Merkezi Hekim Randevu Sistemi Vatandaş Giriş Ekranında T.C. Kimlik Numaramız, cep telefonumuza mesaj olarak gelen parola ve doğrulama kodunu (Solda ne yazıyor kısmında) boş bırakılan alanlara yazıp, “Giriş” düğmesine tıklıyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-2

6.Adım: Artık Merkezi Hekim Randevu Sistemini kullanarak randevu alabiliriz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi sol menüden İl, İlçe, Klinik, Hastane ve Hekim bilgilerini isteğimiz doğrultusunda seçerek “Randevu Ara” düğmesine tıklıyoruz. Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. Sifremiunuttum.org ailesi olarak tüm hastalara acil şifalar diliyoruz.

mhrs-sifremi-unuttum-6

10 YORUMLAR

    • Yukarıda anlattığımız yöntemi uygulayarak kolayca MHRS parolanızı yenileyebilirsiniz. Ayrıca 182’yi arayarak istediğiniz hekimden randevu alabilirsiniz Dilek Hanım

  1. sisteme her türlü yolu denediğim halde giremiyorum.şifremi ve güvenlik sorusunu hatırlayamıyorum.nasıl gireceğim yardımcı olurmusunuz

  2. mhrs şifremi unutum ve yukarda verilen yöntemle bulamıyorum.çünkü sevdiğiniz yemek diye bir sorunun cevabını bilemediğim için yukarda vermiş olduğunuz yöntemle giriş yapamıyorum ve hiç bir şekilde onu bilmeden giriş yapılmıyor yardımcı olurmusunuz?

CEVAP VER