SABİS ŞİFREMİ UNUTTUM

2
1823

SABİS şifremi unuttum yazımızda, siz değerli Sakarya Üniversitesi öğrencilerine SABİS şifrelerini unutmaları durumundan izlemeleri gereken yöntemi adım adım görseller eşliğinde anlatacağız.

SABİS  Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

SABİS şifrenizi unutmanız durumunda aşağıda resimler eşliğinde adım adım anlatacağımız yöntemi uygulayarak SABİS şifrenizi kolayca yenileyebilirsiniz.

1.Adım: İlk olarak Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi kullanıcı giriş adresini açıyoruz. Buraya tıklayarak Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi kullanıcı giriş ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekranda “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklıyoruz.
sabis-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Karşımıza gelen ekranda sistem kullanıcı adımızı soruyor. Kullanıcı adımızı yazıp, “Devam Et” tuşuna tıklıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Şimdi karşımıza gelen ekranda “İkincil Eposta Adresime Gönder” ve “Kişisel Bilgilerimle Sıfırla” gibi iki seçenek görüyoruz. “İkincil Eposta Adresime Gönder” seçeneğine tıklayarak 4.Adıma geçiyoruz. Eğer ikincil e-posta adresimizi kullanmıyorsak “Kişisel Bilgilerimle Sıfırla” seçeneğini tercih ediyoruz ve 4.Adım yerine SABİS (Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi) Şifremi Unuttum 2.Yol başlığından devam ediyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-3

4.Adım: Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğümüz gibi şifremizi sıfırlayabilmek için e-posta adresimize bağlantı içeren bir mail gönderildiğine dair uyarı alıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-4

5.Adım: Şimdi SABİS’de kayıtlı olan e-posta adresimizi açıyoruz. E-postamızın gelen kutusu kısmına giriyoruz. Burada “SABİS Bilgi” tarafından gönderilen “Sabis Şifre Sıfılama” konulu maili açıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-5

6.Adım: Gelen mailin görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Mailde söylenildiği gibi şifremizi sıfırlamak için “Onayla” bağlantısına tıklıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-6

7.Adım: Tıkladığımız bağlantı bizi aşağıda gördüğünüz gibi şifre yenileme ekranına ulaştırıyor. Burada boş bırakılan alanlara yeni, güçlü ve unutmayacağımız şifremizi iki defa yazıyoruz ve “Değiştir” düğmesine tıklıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-7

8.Adım: Şimdi karşımıza “Başarısız” başlıklı ve devamında “İşlem Gerçekleştirilemedi: Şifre değiştirme işlemi başarılı! Giriş ekranından yeni şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz” uyarısı yazan ekran geliyor. Bu uyarı kafamızı karıştırmasın, şifre değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirdik. Artık yeni şifremizi kullanarak SABİS’e giriş yapabiliriz.

sabis-sifremi-unuttum-8

SABİS Şifremi Unuttum 2.Yol

1.Adım: Yukarıda anlattığımız yöntemi kullanarak 3.Adıma kadar geldiniz ve 3.Adımda belirttiğimiz gibi SABİS’te kayıtlı e-posta adresini kullanmıyorsanız. “Kişisel Bilgilerimle Sıfırla” seçeneğine tıklıyoruz.

sabis-sifremi-unuttum-3

2.Adım: Karşımıza gelen ekranda T.C. Kimlik numaramızı, daha önce belirlediğimiz gizli sorumuzu ve bu soruya verdiğimiz cevabımızı uygun alanlara yazıyoruz. Daha sonra yeni, güçlü ve unutmayacağımız şifremizi iki defa yazıyoruz. “Sıfırla” düğmesine tıklıyoruz.

Sabis-sifremi-Unuttum-4

3.Adım: Aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi şifre değiştirme işlemimizin başarılı olduğuna dair mesajı alıyoruz. Umarız SABİS şifremi unuttum yazımızda siz değerli öğrencilere yardımcı olabilmişizdir. sifremiunuttum.org olarak sizlere iyi çalışmalar diliyoruz.

Sabis-sifremi-Unuttum-5

2 YORUMLAR

CEVAP VER