Youtube Şifremi Unuttum

0
2854

Youtube şifremi unuttum diyen siz değerli internet kullanıcılarıyla youtube şifremi unuttum yazımızda birlikteyiz. Youtube şifrenizi unutmanız durumunda ne yapmanız gerektiğini anlatacağımız yazımıza geçmeden önce youtube hakkında biraz bilgi verelim. Youtube video paylaşım sitelerinin ilkidir. Youtube video paylaşım siteleri içeresinde en büyüğüdür öyle ki içeresinde milyonlarca video barındırır. 15 Şubat 2005 yılında kurulan youtube Kasım 2006’da Google tarafından satın alınmıştır. Youtube ortamında müzik, spor, oyun, eğitim, belgesel gibi birçok farklı alanda videolar bulunmaktadır. Biz internet kullanıcıları youtube da video izleyerek keyifli zamanlar geçirebiliriz. Bununla birlikte sadece video izlemekle kalmayıp kendi çektiğimiz videoları da youtube’a yükleyebiliriz. Ayrıca izlediğimiz videolara kendi yorumlarımızı da yazabiliriz. Bunun yanında Youtube’nin bazı sosyal etkileri de bulunmaktadır. Bunun en iyi örneği, Youtube ortamında paylaştığınız videoların takipçi sayısının artmasıyla internetten ünlü bile olabilmenizdir. Youtube da beğendiğimiz veya kendi yüklediğimiz videoları Facebook, Twitter, Google+, Blogger, Tumblr, Linkedln, Reddit gibi sosyal ağlarda da takipçilerimiz ile paylaşabiliriz. Youtube’da video izlemek için üye olma şartı bulunmazken kendi videolarımızı yüklemek ve yorum yazabilmek için üye olmamız gerekmektedir. Google üyeliği (Gmail hesabı)olan kullanıcılar bir Google hizmeti olan Youtube’da Google hesaplarını kullanarak direk oturum açabilirler.

Youtube Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Youtube şifrenizi unutmanız durumunda aşağıda adım adım görseller eşliğinde anlatacağımız yöntemi uygulayarak Youtube şifrenizi (Google şifrenizi) kolayca yenileyebilirsiniz:

1.Adım: İlk olarak youtube ana sayfasını açıyoruz. Karşımıza gelen ekranda  “Oturum Aç” bağlantısına tıklıyoruz. (Aşağıda gördüğünüz resme tıklayarak da Youtube anasayfasına ulaşabilirsiniz.)

youtube-sifremi-unuttum-1

2.Adım: Yukarıda belirttiğimiz gibi Youtube bir Google hizmetidir. Google tüm hizmetleri için tek hesap kullanmaktadır. Bu nedenle aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi Google Hesabı sayfasına yönlendiriliyoruz.

youtube-sifremi-unuttum-2

3.Adım: Daha önce Gmail şifremi(Google şifremi) unuttum yazımızda izlememiz gereken yolu anlatmıştık. Youtube’a girişte de Google hesabımızı kullandığımızdan dolayı Youtube şifremi unuttum yazımızda da Gmail şifremi(Google şifremi) unuttum yazımızdan faydalanacağız. Buraya tıklayarak Gmail şifremi (Google şifremi) unuttum yazımıza ulaşabilirsiniz. Umarız Youtube şifremi unuttum diyen siz değerli kullanıcılarımıza yardımcı olabilmişizdir. Youtube ortamında keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

CEVAP VER